
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Interface | I²S, SPI, UART |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| Data Rate | 2 Mbps |
| Current - Receiving | 5.4 mA |
| Current - Transmitting | 7.5 mA |
| Output Power | 4 dBm |
| Sensitivity (dBm) | -96 dBm |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 127
Distributors
pcbx
Unit Price$4.73107
Ext.Price$4.73107
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.73107 | $4.73107 |
| 10 | $4.01059 | $40.10590 |
| 25 | $3.71241 | $92.81025 |
| 50 | $3.43640 | $171.82000 |
| 100 | $3.18092 | $318.09200 |
| 300 | $3.03086 | $909.25800 |
| 500 | $2.88788 | $1443.94000 |
